Kilka sposobów na szybszy wzrost włosów :]

Witam Was ;)

Niektórzy nie mają problemu z tym, że ich włosy rosną wolno, ale nie każdy z nas tak ma.
Nie ma czarodziejskiego sposobu, aby nasze włosy nagle szybko urosły, ale jest kilka sposobów, co zrobić by włosy rosły szybciej.

1. Pierwszy i główny. 
Witaminy! Jeśli nie lubisz zażywać tabletek, pomyśl o zdrowych włosach. Odpowiednia dieta produktów bogatych w witaminy A, B, C i przede wszystkim E jest niezbędna, gdy chcesz mieć zdrowe i piękne włosy. Produkty zawierające żelazo, cynk sprzyjają wzrostowi włosów. Jeśli nie lubisz wołowiny, jedz ryby, rodzynki, szpinak, fasole i jogurty, które także są wspaniałym źródłem protein. Soja to produkt zawierający nie tylko dużo protein a i również wzmacnia włosy. Pamiętaj o prenatalnych witaminach. Są cudowne nie tylko na wzrost włosów, ale i paznokci.

2. Pozbądź się rozdwojonych końcówek. 
Jeśli twoje włosy mają tendencje do rozdwajania, powinnaś je podcinać, co jakiś czas, w przeciwnym razie włosy rosną o wiele wolniej. Regularne podcinanie końcówek tak, co kilka miesięcy, sprawi, że włosy nie będą rozdwojone i szybciej będą rosły.

3. Pobudzaj skórę głowy. 
Masując głowę, wzrasta krążenie, a to powoduje szybszy wzrost włosów. Możesz to zrobić w bardzo prosty sposób, okrągłymi ruchami nacieraj głowę koniuszkami palców codziennie przez 2-3 minuty. Zmieszaj ½ szklanki rozmarynu i 1 szklankę herbaty, a następnie połowę tego zmieszaj z szamponem. Dzięki temu otworzą się pory i poprawisz krążenie krwi.

4. Wyjdź na dwór i się ruszaj. 
Stres, brak ćwiczeń wpływa na kondycję naszych włosów. Odpowiednia ilość snu (najlepiej 7 godzin) połączona z codziennymi ćwiczeniami poprawi nie tylko zdrowie włosów, ale i naszego ciała.

5. Czyste włosy nie tylko sprzyjają wzrostowi, ale i higienie. 
Nie zaniedbuj swoich włosów. Tłuste bądź rozczochrane nie wyglądają estetycznie. Myj  je przynajmniej 2 razy w tygodniu. Gdy znajdziesz trochę więcej czasu nie zapomnij umyć również szczotkę i grzebień.  

6. Odżywiaj włosy. 
Jeśli marzysz o długich włosach, nie zaniedbuj ich. Nie szczotkuj mokrych włosów, chyba, że chcesz je zniszczyć. Używaj szamponu i odżywki przeznaczonych do twojego rodzaju włosów. Daruj sobie prostownicę, trwałą i bardzo częste farbowanie.

7. Improwizuj!. 
Nawet, jeśli twoje włosy rosną bardzo długo, nie przejmuje się tak tym. Zawsze przecież możesz nałożyć perukę, właśnie taką, jaką ma twoja ulubiona gwiazda ;)

Co Wy na to ;>?Pozdrawiam ;)

2 komentarze:

  1. Bardzo dobry post :) akurat od wczoraj zapuszczam włosy i mam nadzieję że będę miała tak długie jak Ty!

    OdpowiedzUsuń